weather cur horoscope tv
ოქტომბერი 20, 2021

20 ოლქი სადაც არჩევნების II ტური გაიმართება

19:18 პარასკევი, 08 ოქტომბერი 2021 hits 896

მუნიციპალური არჩევნების მეორე ტური 5 თვითმმართველ ქალაქსა და 15 მუნიციპალიტეტში გაიმართება. ცენტრალურმა საარჩევნო კომისიამ საარჩევნო უბნების 100% დათვალა. თიანეთსა და ოზურგეთში ქართული ოცნების კონკურენტები მერობის დამოუკიდებელი კანდიდატები იქნებიან.

გთავაზობთ იმ ოლქების ჩამონათვალს, სადაც ოქტომბრის ბოლოს მეორე ტური გაიმართება.

  1. თბილისი

კახა კალაძე („ქართული ოცნება“) – 45.06% (216 363 ხმა)

ნიკა მელია („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“) – 33.95% (163 003 ხმა)

  1. რუსთავი

ნინო ლაცაბიძე („ქართული ოცნება“) – 44.83% (22 098 ხმა)

დავით კირკიტაძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“) – 43.53% (21 456 ხმა)

  1. ბათუმი

გიორგი კირთაძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“) – 41.97% (31 443 ხმა)

არჩილ ჩიქოვანი („ქართული ოცნება“) – 41.08% (30 776 ხმა)

  1. ქუთაისი

ხატია დეკანოიძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“) – 43.34% (28 325 ხმა)

იოსებ ხახალეიშვილი („ქართული ოცნება“) – 41.45% (27 092 ხმა)

  1. ფოთი

ბექა ვაჭარაძე („ქართული ოცნება“) – 46.86% (9606 ხმა)

გიგი უგულავა („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“) – 38.09% (7809 ხმა)

  1. ხელვაჩაური

ზაზა დიასამიძე („ქართული ოცნება“) – 43.46% (10967 ხმა)

მიშა ბოლქვაძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“) – 39.6% (9942 ხმა)

  1. ჩხოროწყუ

დათო გოგუა („ქართული ოცნება“) – 43.29% (5484 ხმა)

ბადრი ქარჩავა („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“) – 35.31% (4473 ხმა)

  1. წალენჯიხა

გიორგი ხარჩილავა („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“) – 39.67% (5654 ხმა)

გოგა გულორდავა („ქართული ოცნება“) – 38.24% (5451 ხმა)

  1. ზუგდიდი

ანზორ მელია („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“) – 46.88% (23 930 ხმა)

მამუკა წოწერია („ქართული ოცნება“) – 41.15% (21 007 ხმა)

  1. ხობი

დავით ბუკია („ქართული ოცნება“) – 46.8% (7119 ხმა)

ბესიკი შენგელია („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“) – 33.82% (5144 ხმა)

  1. სენაკი

კობა ნაყოფია („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“) – 42.35% (8747 ხმა)

ვახტანგ გადელია („ქართული ოცნება“) – 40.21% (8305 ხმა)

  1. ოზურგეთი

ავთანდილ თალაკვაძე („ქართული ოცნება“) – 43.75% (14 967 ხმა)

კონსტანტინე შარაშენიძე (დამოუკიდებელი კანდიდატი) – 29.16% (9976 ხმა)

  1. წყალტუბო

გენადი ბალანჩივაძე („ქართული ოცნება“) – 48.58% (16 684 ხმა)

ზაზა მეტრეველი („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“) – 42.41% (10 200 ხმა)

  1. ბაღდათი

კახა ენუქიძე („ქართული ოცნება“) – 49.54% (5887 ხმა)

გიორგი რობაქიძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“) – 35.88% (4264 ხმა)

  1. ცაგერი

გიორგი ნემსაძე („ქართული ოცნება“) – 49.34% (3277 ხმა)

ბესარიონ ბენდელიანი („გახარია - საქართველოსთვის“) – 35.02% (2326 ხმა)

  1. ხაშური

თენგიზ ჩიტიაშვილი („ქართული ოცნება“) – 43.77% (10 421 ხმა)

იოსებ ბუაძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“) – 34.63% (8245 ხმა)

  1. ქარელი

ზაზა გულიაშვილი („ქართული ოცნება“) – 45.77% (8595 ხმა)

ნიკოლოზ ახალკაცი („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“) – 34.07% (6399 ხმა)

  1. თიანეთი

ლავან წიკლაური („ქართული ოცნება“) – 43.19% (2726 ხმა)

თამაზ მეჭიაური (დამოუკიდებელი კანდიდატი) – 30.09% (1899 ხმა)

  1. თელავი

ლევან ანდრიაშვილი („ქართული ოცნება“) – 46.75% (19 799 ხმა)

გიორგი ბოტკოველი („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“) – 45.42% (13 408 ხმა)

  1. მარტვილი

თორნიკე ჯანაშია („ქართული ოცნება“) – 43.77% (8499 ხმა)

თეიმურაზ ჯანაშია („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“) – 36.3% (7049 ხმა)

Reginfo.ge

ახალი ამბების სააგენტო „რეგინფო“ შეიქმნა კახეთის (ick.ge), მცხეთა–მთიანეთის და ქვემო ქართლის საინფორმაციო ცენტრების ბაზაზე. ვებგვერდს მართავს საინფორმაციო ცენტრების ქსელი (ICN), რომლის გამოცემებია Mtisambebi.ge; Regmarket.ge და Radioway.ge.

ჩვენი გამოცემები

www.Mtisambebi.ge

საქართველოში მაღალმთიან რეგიონებზე ფოკუსირებული ერთადერთი მედია რესურსი

www.Radioway.ge

პანკისის ხეობის სათემო რადიო

www.Regmarket.ge

უფასო განცხადებების საიტი

საიტის წესები

Reginfo.ge-ს მასალების ნაწილობრივი და/ან მთლიანი გამოყენება რედაქციის თანხმობის გარეშე აკრძალულია. თანხმობის მიღების შემთხვევაში ინფორმაციის გამოყენებისას წყაროს და ბმულის მითითება სავალდებულოა.

კონტაქტი

0 353 22 22 11

[email protected]